OYUN ÇEŞİTLERİ

Aranıyor

Aranıyor : Tek bir bireyin üstüne yoğunlaşıldığı bu modda aranan şahıs herkes amacıyla hedeftir. Diğer oyuncular aranan bireyin yerini görebilirler ilaveten aranan bireyin rengi de başkalarından farklıdır. Bu modun kötü yanı herkes size saldıracağından ötürü kendinizi korumakta güçlük çekmenizdir. Genelde inşaat haritası tercih edilir. Fakat refleksleri iyi olan ve silahlara hakim biriyseniz kısa sürede çok sayı yapma talihi da tanır zira oyunda bölünme olmaz süratli bir şekildei ilerler. Heyecan ve sürat arayan biriyseniz bu oyun modu tam size göre…

https://zulaoyunu.com/zula-insaat-haritalar/

Birkaç kişiden oluşan bir ekip ile oynanır. Takımlardan ziyade bireysel oyunun öne çıktığını söyleyebiliriz. Oyunun konsepti, bir kişinin aranıyor olması ve diğer kişilerin onu etkisiz hale getirerek aranan kişi sıfatını ele geçirmeleri üzerine kurulmuştur. Aranan kişinin canı rakiplerine göre daha yüksektir. Bu da onun şansını arttırır. Dezavantajlı tarafı ise, aranan kişinin diğer oyuncular tarafından çok rahat bulunabilmesidir çünkü haritada aranan kişi için yer bilgisi mevcuttur. Diğer türlerde olduğu gibi etkisiz hale getirdiğiniz oyuncu sayısı üzerinden puanlama yapılmaz. Yüzlü veya binli skorlar ile puanlama yapılır. Oyun sonunda en çok puanı alan oyuncuya en yüksek ödül verilir. Aranıyor modu zula severler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Bunun sebeplerine gelirsek; oyunun diğer kısımlarına göre daha hızlı ilerlemesi ve kısıtlı sürede en verimli performansı ortaya koyabilme imkanıdır. Oyunun teknik özelliklerine gelmek gerekirse, aranan kişi artık diğer rakipleri için bir hedeftir. Rakip oyuncular aranan kişiyi bulmaya ve yeni şanslı kişi olmaya çalışırlar. Aranıyor oynarken güzel bir harita seçmek sizi birkaç nokta ileri taşıyacaktır. Mümkün olduğu kadar geniş bir harita seçmeye çalışın çünkü dar bir haritada bütün rakipleriniz üzerinize gelecektir. Dar bir haritada oynuyorsanız manevra imkanınız olmayacağı için köşeye sıkışabilirsiniz.

https://zulaoyunu.com/zula-insaat-haritalar/

Aranıyor

. Rakipleriniz sizin bu sıkıntılı durumunuzu bildikleri için içeriye sürekli bomba atıp sizi zor durumda bırakmaya çalışacaklardır. Geniş bir alana yayılmış durumu seçerseniz, sık sık yer değiştirebilme ve karambolden kaçabilme şansına sahip olursunuz. Aranıyor oynadığınız sırada silah seçimlerinizi iyi yapmalısınız. Nişancı silahlar aranıyor oynarken sizi ileriye taşımayacaktır çünkü kısıtlı bir zaman diliminde hızlı vuruşlar yapmak zorundasınız. Bu durumda sizin için en ideal seçenek makineli silahlardır. İyi bir tabancanızın olması da sizi öne atar çünkü silahınızı çok sık kullanacak ve mermisinin bitmesine sebep olacaksınız. Böyle bir durumda iyi bir tabanca size yardım elini uzatmış olacaktır. Bıçak kullanımı aranıyor oynarken tercih etmemeniz gereken bir yoldur. Siz bıçak almışken bir rakibinize odaklanabilirsiniz ancak rakipleriniz birlikte hareket edecekleri için sizi çok kolay mağlup edebilirler. Bir diğer önemli taktikte ise bomba kullanımı vardır. Sis bombası kullanarak rakiplerinizi bulunduğunuz konum hakkında şaşırtabilir ve onları hazırlıksız yakalayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı