OYUN ÇEŞİTLERİ

Battle Royale

Battle Royale :  Zula’nın normal haritalarından biraz farklı bir mod olarak karşımıza çıkmaktadır. Alabildiğince uzanan geniş bir platformda konumlanmış olan bu harita oyuncular tarafından özellikle son zamanlarda ilgi çekiyor. Sadece Zula’da değil daha bir çok oyun platformunda da buna benzer oyun stillerinin ön plana çıkmaya başladığını söyleyebiliriz. Bir Zula oyuncusu, öncelikli olarak seçtiği haritanın kendisine uyup uymadığına bakmalıdır.

Haritaların görüntülerin zihnimizde yer edindiğinde oyuna başladığımızda neyin nerede olduğunu bilir ve ona göre hareket ederiz. Son yıllarda oyun dünyasında yeni yeni özelliklerin geldiğini görmekteyiz. Oyuncular bu yenilikler karşısında heyecanlı bir hale bürünüyorlar. Zula’ya da yakın zamanlarda eklenen bir özellik olan bu modun oyuncular için çok cazip ve eğlenceli yönleri bulunuyor. Kısa zaman önce gelmesinden dolayı oyuncular için bu haritaya yönelik bir adaptasyon sürecinin olacağını düşünüyoruz. Diğer haritalarda ustalaşmanız belli bir süre almıştı. Sonuçta bir haritada oynaya oynaya tecrübeli bir noktaya gelirsiniz.

Bu modun en güzel taraflarından birisi kendinizi oyunda en çok gösterebilme imkanına sahip oluşunuzdur. Normal oyun modlarında takımınıza bağlı hareket etmek sizin oyundaki bireysel yeteneklerinizi ortaya koymanızı zorlaştırıyor. Burada ise alacağınız skorlar tamamen kendi oyun geleceğiniz için şekilleniyor. Kendinizi bir şehrin tam ortasında hayal edin. Bu şehir için hayalet şehir benzetmesi yaparsak yanlış olmaz. Uçaktan paraşütle bu şehrin belli bir noktasına iniyorsunuz. Şehirde bulunan evlerde cephanelik ve bazı yaşam malzemeleri bulunuyor. Sizin öncelikli amacınız rakiplerinizle mücadele edeceğiniz evre öncesi gerekli tüm ihtiyaçlarınızı etraftan toplamak ve hazır hale gelmektir.  Şehirde hangi noktaya ineceğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Battle Royale

Paraşütünüzü sağa, sola veya öne doğru hareket ettirerek şansınızın en yüksek olacağı noktayı kendiniz seçersiniz. Burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta haritada yalnız olmayışınızdır. Sizler ihtiyaçlarınız için etrafta dolanırken, rakip oyuncular da aynı sizin gibi çevreyi geziyor olacaklardır. Onlarla karşı karşıya gelmemek için etrafınızdaki gelişmelere dikkat kesilmelisiniz. Yakınlarınızdan gelen bazı sesler rakiplerinize ait olabilir. Bu durumda iki seçeneğiniz var. Ya rakibinizle savaşacak veya bir yere saklanarak rakibinizin orayı terk etmesini bekleyeceksiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı