OYUN ÇEŞİTLERİ

Herkes Tek

Herkes Tek : Bu oyun modunda herhangi bir yerde doğabilirsiniz. Bu modun en güzel yönü kısa sürede çok sayı yapma olanağı tanımasıdır.

Genellikle çok oyuncu olduğunda önünüze kesinlikle yeni doğan birisi düşecek ve siz de bundan sayı çıkartacaksınız fakat aynı fırsat , siz doğduğunuzda başkalarının da eline geçecektir. Saniyeler içersinde doğup , sayı çıkartıp, ölebilirsiniz. Pompalı tüketimine hakimseniz kısa uzaklıkta ve süratli bir şekilde bolca sayı üretebilirsiniz.Dikkatinizi de iyi yönlendirmeniz gerekiyor zira her an önünüzden arkanızdan sağınızdan ya da solunuzdan rakip çıkabilir.

https://zulaoyunu.com/zula-favela-haritalar/

Herkesin kendi başına hareket ettiği bir oyun türüdür. Normal oyunda takımlar ikişerli, üçerli, beşerli veya daha fazla sayıdan oluşabilir. Takımdaki tüm oyuncular birbirlerine bağlıdırlar. Birbirlerini koruyabilir, birlikte skor yapabilirler. Aynı zamanda birlikte de ölebilirler. Boşluklara birlikte atak ederler ve rakiplerinin korkulu rüyaları olurlar. Bu oyun modunda ise durum biraz farklıdır. Öncelikle bu oyun çeşidinde takım olgusunun bulunmadığını söyleyebiliriz. Herkes tek isminden de anlaşılacağı gibi oyuncular tek başlarına bir takımdırlar. Alacakları skor da diğer oyunculardan bağımsız olarak gelişir. Takım oyunlarında her takımın başlangıç noktası bulunur. Bu noktalara oyuncu dilinde beyz de denir. Her takım kendi bulundukları alanda doğarlar ve rakip alana buradan hareket ederler. Öldüklerinde ise birkaç saniye yeniden doğmayı beklerler. Herkes tek olduğunda ortada takımlar olmadığı için oyuncuların doğup hareket ettiği belirgin bir alan bulunmaz. Oyuncular oyunun rastgele yönlendirmesi ile herhangi bir alanda doğarlar. Bu oyunun belki de en zevk veren kısmı da budur. Heyecan katsayısı oldukça yüksektir.

Herkes Tek

Diğer oyun türlerinde sadece tek bir rakip vardır. O rakipte bulunan oyuncularla çarpışırsınız. Herkes tek oyununda yirmi kişi mücadele veriyorsa bunun on dokuzu sizin rakibinizdir. Rastgele alanlarda doğulduğundan dolayı önünüzde, arkanızda, sağınızda veya solunuzda rakiple karşılaşmanız çok yüksek ihtimaldir. Bunun iyi yönleri olduğu gibi kötü yönleri de vardır. İyi yönlerden başlamak gerekirse;  her an rakiple karşılaştığınız için oyun sonuna kadar çok yüksek skorlar elde edersiniz. Rakipler önünüze bir anda çıkabildiklerinden dolayı doğar doğmaz skorunuzu alabilirsiniz. Bu yöntem sadece sizin için geçerli değildir. Sizin arkanızda doğmuş olan bir rakibiniz de sizi çok kolay bir şekilde avlayabilir. İşte bu da olumsuz tarafıdır. Haritanızı seçerken dikkatli olun. Dar bir harita rakiplerinizle çok daha fazla karşılaşmanız anlamına gelir. Geniş bir haritada oyuncular dağılacakları için daha düşük skorlar elde edersiniz. Bu iki seçenekten hangisi size daha cazip geliyorsa onu seçmeniz yararınıza olur. Herkesin tek olması alıştığımız oyun kurallarından farklı olsa da oyunculara daha özgür hareket alanı tanıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı