SİLAHLAR

Kar98

Zula oyununda sizleri bekleyen birçok silah alternatifi bulunur. Her silahın oyuncular için güzel tarafı varken kötü tarafları da vardır. Kimi oyuncu tabanca ile oynamayı sever. Bir diğeri pompalı ile oynamayı, bir başkası da bıçakla oynamayı sever. Bazı oyuncular makineli sever bazıları da nişancı silahları tercih eder. İşte nişancı silah denildiği zaman, Kar98 oyuncuların zihninde beliren birkaç silahtan birisidir. Tasarımı ile gönüllerde güzel bir tahta oturmuştur.

Yumuşak yapısı ve vuruş hissiyatı olarak emsallerinden kat kat ileri noktadadır. Bir nişancı silahından bekleyebileceğimi Kar98 özelliklerin çoğu bu silahta toplanmıştır. Oyuncuları oyun esnasında yormayan bir yapıya sahiptir. Rakibinizi gördüğünüzde hızlı ve mükemmel bir atış için biçilmiş bir kaftandır adeta. Karda yürüyüp izini belli etmeyen bir yiğit edasıyla rakiplerinizi şok edebilecek bir donanıma sahip olabilirsiniz. Benim en çok kullandığım nişancı silahların başında bu silah gelmektedir. Bunun en büyük sebebi vuruş esnasında hissettirmiş olduğu rahatlıktır. Diğer nişancı silahları da denemiş bir oyuncu olarak, Bu silahın başlıca noktasının bu olduğunu düşünüyorum.

Kimi silahlarda vuruş yaparken tuğla gönderiyormuş gibi bir hisse sahip iken, oyunda bu silahı kullanırken merminin hedefe tam isabetle gittiği konusunda hiç şüpheniz kalmıyor. Nişancı oyun türünden bahsederken sizlere dikkat etmeniz gereken bazı noktaları anlatmıştık. Nişancı silahları iyi kullanmak sağlam bir cesaret, iyi bir refleks ve demir gibi bir sabır ister. Böyle demenin sebebi nişancı silahların diğer silahlara göre daha yavaş olması, kısa sürede fazla atış yapma imkanı tanımamasıdır. Bu işin kötü tarafıydı.

Nişancı Kar98

İyi tarafı ise oyunda hedefi tutturabilirseniz diğer silahlara göre rakibiniz üzerinde çok daha fazla hasar bırakabilirsiniz. Kuytu bir köşe belirlemek rakiplerinizin sizi unutmasını sağlar. Güzel bir hakimiyet kurma şansı tanır. Rakipleriniz sizi unutmuşken bir anda ortaya çıkıp takımınıza galibiyeti getirebilirsiniz. Pusacağınız yer haritanın yüksek bir noktası ise, görüş alanınız arttığı için şansınız da giderek artacaktır. Bu taktikleri iyi uygulayabilmek için seçeceğiniz haritanın da uyumlu olması gerekir. Daha önce de söylediğimiz gibi oyunda başarılı olmak tek bir etmene bağlı değildir. Birçok detay bir araya gelirse başarı gelir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
  • P90

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı