OYUN ÇEŞİTLERİ

Nişancı

Nişancı oyun modu iyi oynamasını bilene çok avantaj sağlar. Reflekslerinizin iyi olması doğru atışı yapmanızı sağlar. Nişancı silahlar doğaları gereği uzun mesafeden etkili silahlardır ancak oyunda bulunan bazı Bu silahlarla yakın mesafeden de etkili vuruşlar yapabilirsiniz. Bu silahların avantajlı yönü, yüksek isabet oranı sağlamasıdır. Bir diğer güzel noktası ise güzel bir noktaya yerleştiğinizde rakiplerinize görünmeden nişan alabilmektir. Olumsuz yönleri ise bir makinalı silah kadar şarjör kapasitesine sahip olmayışıdır. Bu özellikten dolayı az mermiyle en etkili vuruşu yapmanız gerekir. Oyunda birçok nişancı silah bulunmaktadır. Bu silahlar vuruş gücü, tepme oranı, sekme,  şarjör kapasitesi, doldurma süresi, atış hızı gibi birçok değişkene göre sıralanmaktadır. Bu sebeplerden ötürü bu silahların fiyatları da birbirinden oldukça farklıdır.

Her blok, renk, genişlik ve hizalama gibi şeyleri değiştirmek için kendi kontrol setiyle birlikte gelir. Bunlar, bir blok seçtiğinizde otomatik olarak gösterilir ve gizlenir.


Oyunun başlangıcında size verilen silah Scout’dur. Bu silah genelde acemi oyuncuların mecburiyetten dolayı uzun süre kullandıkları silahtır. Diğer nişancı silahlara kıyasla daha ucuz olmakla beraber etki olarak da daha alt noktalarda kalmaktadır. Oyunda vakit geçirdikçe silahları daha iyi tanımakla beraber kendi el alışkanlığınızı da kazanacak ve hangi silahı oyunda daha iyi kullandığınızı fark edeceksiniz.  Snip silahlar alacakları eklentiler ile çok daha etkili hale gelebilirler. Dürbün , yakınlaştırıcı özellik göstererek sizlerin çok uzun mesafeler olmasına rağmen başarılı olabilmenize yardımcı olur. En büyük dezavantajı ise dar bir alanı kapsayacağından dolayı yavaşlığa tahammül göstermemesidir.


Bu denli mühim bir silahı iyi kullanabilirseniz çok üstünlük elde edersiniz. Uzun uzaklık silahı olmasından ötürü geniş alanlara yayılım gösteren haritalarda bu silahı kullanmalısınız.Örneğin Nemrut, Kuzey Irak , Safranbolu bu haritalara numune verilebilir. Kar98 , Dragunov ,Bora-12, Cheytac, Scout  oyunda tespit edilen nişancı silahlara numune verilebilir.

Nişancı

Bu modda başarılı olmak istiyorsanız geniş haritaları seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Geniş bir meydanda sizin daha fazla alanı göz önünde tutabilmeniz daha mümkün olacaktır. Daha fazla nokta, daha fazla şans demektir.

Dürbünler yapıları gereği hassastırlar. Dürbünü kullanmak herkesin ustalıkla yapacağı bir iş değildir. Bu oyunda vakit geçirmeniz silahların yapılarını iyice anlamanızı sağlayacağı gibi silahların etkileri konusunda da karşılaştırmalar yapmanıza , fiyat performans dengesini gözeterek mantıklı kararlarda bulunmanıza katkı sağlayacaktır. Diğer silahlar ne kadar etkili olursa olsun iyi bir atış ustası her zaman rakipler için çekinme unsurudur. Düşündüğümüzde tabanca ve diğer silahları oyundaki herkes bir şekilde kullanabiliyor ancak sniper silahlar profesyonellerin işidir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı