OYUN ÇEŞİTLERİ

Ölüm Maçı

Ölüm Maçı: Karşılıklı iki takımın olduğu bu oyun modunda beraber hareket etmek çok önemlidir. Rakibin alanına tünelleri kullanarak kısa sürede ulaşabilir ve rakibinizi arkadan hazırlıksız yakalayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise toplu bir şekilde ilerlerken bomba yüzünden hepiniz ölebilirsiniz.

Ölüm maçı, karşılıklı iki takımın birbiriyle mücadele içinde oldukları bir yapıdır. İki tarafın da kendilerine özel başlangıç noktaları bulunur. Oyunu kuran oyuncu süre ayarlamamasını yapar ardından skor limitini belirler ve mücadeleyi başlatır. Ölüm maçı iki, dört, altı, sekiz veya daha fazla kişiyle oynanabilir. Takım arkadaşları ölüm maçını oynarken birbirlerinin arkasını kollamalı, doğabilecek tehlikelere karşı birlikte karşı koymalıdırlar. Neredeyse tüm haritalarda ölüm maçı modunda oynayabilirsiniz. Oyuncuların oyunda en çok tercih ettikleri türlerden birisidir. Ölüm maçlarında benim görüşüm nişancı silahları iyi kullanabilen oyuncuların bir adım öne çıktıkları yönündedir. Bu tespitimin nedeni sayıca çok olan rakibi gözetleyebilmek için her haritada güzel gözlem noktaları bulunur. Bu noktalardan yararlanmak için ilk önce nerede olduklarını iyi bilmek gerekir. Daha sonra gözlem yapmaya başlamadan önce önünü veya arkasını kontrol etmeli ve rakip oyuncuların gelmediğinden emin olmalıdır. Tüm bu şartları sağladıktan sonra yerini almalı ve rakibini beklemelidir. Tüm bu taktikleri uygulamak bir oyuncu için yeterli olmaz.

Ölüm Maçı

Tüm bu şartları sağladıktan sonra yerini almalı ve rakibini beklemelidir. Tüm bu taktikleri uygulamak bir oyuncu için yeterli olmaz. Doğru pozisyon almak kadar önemli bir başka şey daha vardır. O da nişancı silah becerisine sahip olmaktır. Dürbününü açıp hassasiyeti doğru ayarlayabilen bir oyuncu hem kendi skorunu yukarıya çeker hem de takımını taşır. Geçitler, tüneller, kısa yollar sizin için çok önemlidir. Bu ara yolları kullanarak rakip alana sızabilirsiniz. Bu hamle takımdaki öneminizi de arttıracaktır. Aynı zamanda fazla göz önünde olmanızın da önüne geçecektir. Bomba kullanımına da dikkat etmelisiniz. Doğru bir zamanlamayla kullanılan bir bomba sizin üzerinizdeki yükü alacaktır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi silah seçimi de çok önemlidir. En çok rahat ettiğiniz silahı oyunda seçin ve alışmış olmanın avantajını kullanın. Haritayı seçerken de dar bir haritadan ziyade birçok geçit noktası olan bir haritayı seçerseniz saklanmanız için birçok alan keşfedersiniz. Bu da siz zorda kaldığınızda sizin için önemli bir yardım olur. Ölüm maçının teknik özelliklerinden bahsettik. Oyuncuların tercih eğilimlerini sizlere aktarmaya çalıştık. Bununla birlikte ölüm maçı oynarken uygulayabileceğiniz taktiklerden ve dikkat etmeniz gereken hususlardan bahsettik.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı