SİLAHLAR

Osmanlı Tokadı

Osmanlı Tokadı , biz Türklerin oldukça yakından tanıdığı bir saldırı tekniğidir. Rakibi gafil avlamakta onun üzerine yoktur. Oyunda birçok silah bulunur .Bu silahlar birbirlerinden üstün veya zayıf oldukları noktalara göre kıyaslanarak marketteki yerlerini alırlar. Bu silahlar oyunda bizlere yardım ederler. Kimisinden memnun kalırken kimisi de bizi memnun etmez. Bu silahların bedava olmaması da oyuncuları düşündüren bir diğer etmendir. Herkes istediği silahtan önce bütçesine bakar ona göre bir karar verir. Beğendiği silaha gücü yetmeyen bir oyuncu, bütçesinin elverdiği bir silahı satın alır. Oyunda en çok tercih edilen silahlar genellikle kabiliyetleri güçlü olan ve oyunculara sınıf atlatan silahlar olmaktadır.

Ciddi oyun dediğimiz modlarda oyuncular işlerini şansa bırakmazlar ve kendilerine en çok verimi verecek olan kombinasyonu oluşturarak kendilerini güvenli limana çekmeye çalışırlar. Oyunda bu ciddi kısımların yanında oyuncuların daha rahat hareket ettikleri alanlar da bulunur. Bunlara en güzel örneklerden birisi de Osmanlı tokadının oynandığı türlerdir. Osmanlı tokadı, atalarımızın nesillerdir en çok güvendiği silahlardan birisidir. İyi bir tokat için sağlam bir bilek ve mangal gibi bir yürek gerekir.  Atalarımız zaten güçlerini önce yürekten almış ve bununla hareket etmişlerdir.

Biz de bu neslin evlatları olarak atalarımızdan bize yadigar kalan Osmanlı tokadını Zula’da görme imkanını yakalamış olduk. Gerçek hayatta tokat oyundaki kadar etkili değildir. Gerçekte bu tokat karşıdaki insanı afallatmak, onu kendine getirmek için kullanılır. Tokatların sayısının ve şiddetinin artması ise daha başka sonuçlar doğurabilir. Oyunda ise Osmanlı tokadı silah görünümündedir. Bir veya iki tokatla rakibinizi alt edebilmeniz mümkündür. Darbelerden kaçınmak için kendinizi doğru yere konumlamalısınız. Hamle yapmadan önce mutlaka kendinizi güvenli bir noktaya alın. Rakibinizin hamlesini boşa çıkartmadan davranmaya kalkarsanız, hem sizin hamleniz boşa gidecek hem de rakibinize en uygun pozisyonu sağlamış olacaksınız. Osmanlı tokadı normal haritalarda pek gördüğümüz bir silah değildir.

Osmanlı Tokadı

Bir nostaljik unsur olarak oyunda yerini aldığını düşünebiliriz. Normal silahlardan bir maçlığına uzaklaşmak için güzel bir fırsat vermektedir. Oyunda klasikleşmiş silah ve ekipmanlar dışında bu tarz kültürümüzden gelen ögelerin kullanılması da biz oyuncuları ayrıca mutlu etmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı