OYUN ÇEŞİTLERİ

Rekabet

Rekabet : Beşerli gruplar durumunda oynanan bu modda bir bomba kısmı bulunur. Takımlardan biri bombayı çözmeye çalışırken başka grup ise bunu engellemeye çalışır. Genelde Kale , Gaziantep , Dügün Salonu gibi haritalar tercih edilir. Bombayı çözerken süratli olmalısınız zira en tehlikeli yerler bombanın kurulduğu kısımlardır. Bomba kurulduktan sonra 40 saniye içerisinde bombayı çözebilirseniz oyunu kazanırsınız ve hanenize 1 puan eklersiniz. Bombanın çözülme zamanı ortalama 10 saniyedir fakat süratli çözme kiti alarak bu zamanı daha aşağıya çekebilirsiniz.18 tur oynanan bu oyunda 10 sayıya ilk ulaşan kazanır.

Rekabet oyun türü beşer kişilik gruplar halinde oynanır. Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz en iyi modlardan birisidir. Eğer takım oyununun gücüne inanıyorsanız, strateji ve karar anlarında soğukkanlı kalabilen ve lider özellikli bir yapınız varsa bu karşılaşmalarda çok önemli başarılar elde edebilirsiniz. Bu maçlarda takımların bir lider oyuncuya ihtiyaçları vardır. Takım liderleri, takım arkadaşlarına nasıl hareket etmeleri gerektiğini hatırlatır. Rekabet oyununun en önemli yanı işte budur. Takım ruhuyla hareket edebilen gruplar başarılı olurlar. Birbirlerinin yardımına koşarlar ve birbirlerinin eksiklerini kapatma konusunda gayret gösterirler. Bu modda iki grup bulunduğunu yazımızın başında ifade etmiştik. Bu gruplar; bombayı kuran grup ve bombayı çözen gruptur. Süre başladıktan sonra bir grup bombayı kurup onu korumakla görevliyken diğer grup ise bombayı çözmekle görevlidir. Bu iki gruptan hangisi başarı sağlarsa takımına artı bir puan kazandırır. Takımlardan 10 sayıya ulaşan mücadeleyi kazanmış olur. Bu oyun modundaki taktiklerden de biraz bahsetmek istiyorum. Bombayı kurmaya veya çözmeye giderken takımca hareket etmeye dikkat edin çünkü rakibinizin ilk hücum edeceği nokta bombanın olduğu nokta olacaktır. Bomba alanına geldiğinizde hemen ortaya çıkmayın çünkü rakipleriniz muhtemelen bomba atacaklardır. Bombanın boşa düşmesini bekleyin ve daha sonra uygun bir yerde pozisyon alarak rakiplerinizin gelmesini bekleyin. Bu taktikleri uygularsanız bu oyunda başarılı sonuçlar elde edeceğinize inanıyoruz.

Rekabet

Bu oyun sırasında bombanın kuruluşu için belli bir süre vardır. Bombanın kuruluşunda olduğu gibi bombanın çözülüşünde de belli bir süre vardır. Bombanın çözülme süresi standart olarak 10 saniyedir. Demin de vurguladığımız gibi bu herkes için geçerli süredir. Bu süreye bağlı kalmak istemiyorsanız markete uğramalı ve hızlı çözme kitini almalısınız. Bu bombayı çözmeniz için size çok iyi bir süre avantajı sağlayacak ve sizi öne geçirecektir. Sizlere bombayı koruyan taraf için de bir taktik vermek istiyorum. Bu taktiğimiz için marketten c4 almamız gerekiyor. Oyun başladıktan sonra hızlı bir şekilde bombanın olduğu yere gidip c4 konumlayıp daha sonra uygun bir yere saklanmalı ve rakiplerinizin bomba alanına gelmelerini beklemelisiniz. Rakipleriniz geldiklerinde bombayı harekete geçirerek kendinizi hem korumuş hem de oyunda öne geçmiş olacaksınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı