HARİTALAR

Safranbolu


Safranbolu , ülkemizin en güzel yerlerinden birisidir. Her sene milyonlarca turistin uğrak noktası olan bu mekan kendisine Zula oyununda da yer bulmuştur. Safranbolu’nun en meşhur uğrak noktası oyunda belirtilmiştir. Zula oyununda Safranbolu haritasında da bu yerleşime yer verilmiştir. Diğer haritalarda olduğu gibi Safranbolu haritası da oyuncular tarafından en çok tercih edilen haritalardan birisidir. Genellikle ölüm maçı gibi takım oyunlarının burada tercih edildiğini söyleyebiliriz. Harita hakkında bilgi vermek gerekirse; Safranbolu ve onun etrafında bulunan yapıların varlığını görüyoruz. Sağ ve solda bulunan boşluklar saklanmanız için size fırsat tanır. Haritanın tam ortasında bulunan helikopter enkazı sizin alanınız ile rakip alanı birbirine bağlayan en önemli noktadır.

ağ ve solda bulunan boşluklar saklanmanız için size fırsat tanır. Haritanın tam ortasında bulunan helikopter enkazı sizin alanınız ile rakip alanı birbirine bağlayan en önemli noktadır. Helikopterin içine girdiğinizde rakiple karşılaşma olasılığınız bir hayli yüksektir. Haritada helikopterin yanı sıra birbirine dayanmış variller bulunur. Bunların arasındaki boşluklara saklanabilir ve rakiplerinizi güvenle bekleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu haritada sağda ve solda birbirine simetrik olmak üzere iki geçit bulunur. Bu geçitler kendi alanınızdan rakip alana geçmek için tasarlanmıştır. Bu geçitler aynı şekilde rakip alana bağlandığı için dikkatli olmalısınız. Siz geçitin ortasına geldiğinizde karşınıza mutlaka bir rakip çıkacaktır. Kendinizi koruma imkanlarını gözden geçirmelisiniz. Demin size birbirine bağlı varillerden bahsetmiştim. Sağda ve soldaki yollarda da variller bulunur. Rakibinizle mücadele ederken zorlandığınızda varillerin arkasına saklanabilir ve tehlike geçene kadar orada bekleyebilirsiniz. Safranbolu haritası geniş bir harita değildir. Bunun size sağlayacağı avantajlar olabilir.

Birçok haritada gördüğümüz simetrik yapı burada bulunmamaktadır. İki alan da birbirinden değişik yapıdadır. Eğer ki köprünün altından başladıysanız gidebileceğiniz iki yön bulunmakta. B bölgesine ya da A bölgesine gidebilirsiniz. B bölgesine giderken dikkatli olmalısınız zira karşı grup olduğu alandan açık kapı aracılığı ile sizin yolunuzu gözetleyebilir ve sizi amaç alabilir. İyi bir nişancıysanız orta kapıyı kullanarak hem rakiplerinizi alt edebilir hem de karşıya geçmeye çalışan grup arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz.

Safranbolu

Bu eşi benzeri olmayan güzelliğin husus alındığı Safranbolu haritası değerlendirmelerimize gelirsek;

Örneğin helikopterin olduğu noktaya gelip bomba attığınız zaman tam rakip alana bomba isabet edebilir. Bu sizin için bir avantajdır ancak aynı imkanın rakibiniz için de geçerli olduğunu unutmamalısınız. Safranbolu haritası sizlere görsel keyfin yanı sıra değişik bir atmosferde oyun deneyimi de yaşatacaktır. Teknik detaylara gelirsek; kendinizi iyi korumalısınız. Ortaya çok geçmemeye gayret gösterip, adımlarınızı düşünerek atarsanız başarılı olma şansınızı da arttırmış olursunuz. Oyuna başlamadan önce kritik noktaları kafanızda iyi belirlerseniz oyun esnasında rahat edersiniz. Yani haritanın fotoğrafını daha önceden çekebilirseniz haritaya yabancı kalmaz ve ne yaptığını bilen bir oyuncu olarak çok daha hızlı bir şekilde sonuca gidebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı