OYUN ÇEŞİTLERİ

Sancak Savaşı

Sancak Savaşı : Karşılıklı noktalarda konumlanmış iki adet sancağın bulunduğu bu modda karşı alanda tespit edilen sancağı kendi alanınıza getirebilirseniz 1 puan kazanırsınız ve oyunu kuran bireyin tespit ettiği sayıya ulaştığınızda oyunu kazanmış olursunuz. Eğer sancağı alanınıza getiremeden ölürseniz takımınızdan biri 10 saniye içersinde sancağı devralabilir aksi takdirde sancak eski yerine yine dönmüş olacaktır. Sancak modu geniş alanların bol bulunduğu Kuzey Irak gibi haritalarda sık sık tüketilir fakat düğün salonu gibi daha dar haritalarda da bu modun kullanıldığını görebiliyoruz.

Oyunda gerçeklik duygusunu en üst noktalara taşıyan türlerden birisi sancak savaşıdır. Sancak Savaşı oyunu dağların tepelerin olduğu Irak haritasında oynanır. Bu haritayı incelediğimizde tam anlamıyla bir Sancak Savaşı mantığıyla dizayn edildiğini görebiliriz. Birçok oyun modunda olduğu gibi burada da iki taraf vardır. Taraflardan birisi sancağı kendi alanından rakip alandaki noktaya kadar taşımakla görevli iken diğer taraf sancağın ilerleyişini engellemekle görevlidir. Eğer taraflardan biri sancağı rakip alandaki noktaya başarılı bir şekilde ulaştırabilirse takımının hanesine artı bir puan yazdırmış olur. Oyun yöneticisi maçın sonu için belli bir süre sınırı ve skor sınırı belirlemiş olur. Skor sınırına ulaşıldığı anda maç biter.  Skor istenilen noktaya gelmeden süre bittiği zaman kim öndeyse maçı o kazanmış olur. Bu oyun stilinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Sancağı taşıma görevi eğer size aitse, üzerinizde büyük bir sorumluluk var demektir. Siz sancağı teslim aldığınız andan itibaren rakip takım bayrağın ne kadarlık bir mesafede olduğunu haritadan görebilir. Bayrağı yerine sağ bir şekilde götürmek için hızlı olmalısınız. Rakiplerinizi şaşırtmalısınız.

Sancak Savaşı

Bunun en önemli yöntemlerinden birisi de geçitleri kullanmaktır. Rakiplerinize görünmeden alt geçitleri kullanarak hem yolunuzu kısaltır hem de dikkat çekmezsiniz. Bir diğer ilginç yöntem ise haritanın değişik noktalarına yerleştirilmiş olan kalın ve uzun boruları kullanmaktır. Bu borular aynı zamanda sizin için saklanma yeri de olabilir. Eğer bayrağı hedefe götüremeden vurulur ve ölürseniz on saniye içinde takım arkadaşlarınızın birisi bayrağı alıp harekete devam edebilir. Eğer bayrağı alan olmazsa bayrak tekrar eski yerine dönecektir. Sancağı taşıyan gruba tavsiyeler verdiğim gibi sancağı koruyacak gruba da tavsiyeler vereceğim. Sizlere benim en çok tercih ettiğim yöntemden bahsedeceğim. Ortada bulunan yüksek binanın tepesine çıkarak rakip alanı tümüyle görebilme ve gözetleyebilme şansına sahipsiniz. Nişancı becerileri yüksek bir oyuncuysanız hızlı ve etkili vuruşlara imza atabilirsiniz. Karşı tarafta bulunan gözetleme kuleleri ise sizin için risk oluşturabilir çünkü çoğu oyuncu bu kulelere çıkmaktadır. Kendinizi koruduğunuz gibi rakibinizin hamlelerine karşı önlemlerinizi almalısınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı