OYUN ÇEŞİTLERİ

Bıçak

Bıçak : Sadece bıçakların konuştuğu bu modda yakın uzaklıkta başarılı olmanız gerekmektedir. BIÇAK Rakibinize gerçekleştireceğiniz atılımnin zamanlaması ve şiddeti çok önemlidir. Kendinizi korumalı ve atılım gerçekleştirme amacıyla en doğru anı beklemelisiniz. Etrafınızı denetim etmeli ve gözdağlarına karşı dikkatli olmalısınız. Bu haritada muşta , gölge, kukri, huntsman, gölge , hançer, machette, satır, beyzbol sopası , dikiştutmaz gibi bıçakları kullanabilirsiniz. Etkili bir Bıçak seçimi sizi rakiplerinizin önüne taşıyacaktır.

https://zulaoyunu.com/metro/

Bıçak, silahlar içinde en son akla gelir. Bıçak deyip de geçmemek gerekir. Zula oyununda çok sayıda bıçak türü bulunur. Bu bıçakları birçok farklı özelliklerine göre kıyaslayabiliriz. Bu kıyaslar da aslında oyunun geniş bir yelpaze sunduğunu bizlere gösteriyor. Bir bıçak iki uçtan oluşur. Uçlardan birisine keskin uç denir. Bu uç bıçağın bir cisme temas ederek o cisimde ilerlemesini sağlar. Diğer uç ise kesici değildir. Bununla birlikte bıçağın bir tutma kısmı vardır. Bu oyun modunun ayrıntılarına geçmeden sizlere bıçakların yapısal özellikleri ile ilgili bilgilendirme yapmak istedim. Oyunda birçok kesici alet çeşidinin olduğundan bahsetmiştik. Bu bıçaklar uzun veya kısa oluşuna göre de sınıflandırılabilir. Uzun bıçaklar daha fazla alanı kapladıklarından dolayı daha önemlidirler. Kısa bıçaklarda yapacağınız hamle çok kritiktir.

Kısıtlı bir zaman diliminde en doğru müdahaleyi yapabilmelisiniz. Bıçak genelde bu modun dışında pek kullanılan bir silah türü değildir çünkü rakipleriniz normal silahları kullanırken sizin bıçak almanız pek bir şey ifade etmez. Siz daha hamlenizi yapmadan karşı taraf çoktan ilerlemiş olacaktır. Bu modu hangi sebepten dolayı bıçağın neredeyse tek kullanıldığı yerdir diyebiliriz. Bu söylediklerimiz bıçağın normal haritalarda hiç kullanılmadığı anlamı içermiyor. Doğru bir noktada rakibini bekleyen bir oyuncu rakibinin gelmesiyle beraber bıçağını kullanabilir. Yapacağı bu hamle, onun skorunu en sessiz yoldan ve silahındaki mermiyi harcamadan almasını sağlar.

Bıçak

. Belki de yapılabilecek en akıllıca hamlelerden biridir. Kendi deneyimimden örnek verecek olursam, en son bu modunda  metro istasyonunda oynamıştım. Metro haritası bildiğiniz gibi birçok alandan oluşuyor. Kendimi kimsenin göremediği bir alana hareket ettirdikten sonra rakibimi bekledim. Bu sırada rakibimin sesimi duymaması için de yere çömelerek kendimi tam manasıyla kamufle ettim. Uyguladığım bu strateji sayesinde rakibim tam önümdeyken bıçakla skorumu almış oldum. Beklemek buradaki en önemli noktadır. Sabırlı bir şekilde rakibi beklemelisiniz. Tüm bunları bir kenara bırakıp rakibinize direkt saldırarak da skor yapabilirsiniz. Bunun için bıçağı gerçekten iyi kullanmaya ihtiyacınız var. Kendi hamlenizi hesapladığınız gibi rakibinizin hamlesini de hesap etmelisiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı