HARİTALAR

Düğün Salonu


Hiç lüks bir düğün salonunda çatışmanın ortasında kaldınız mı.. Yüksek grafikleriyle göz zevkine hitap eden bu haritada çoğu özel alan bulunur.Düğün salonu tam size göre… Mesela salonun ortasına geçerek görüş alanınızı arttırıp şansınızı yükseltebilir ya da otoparka inerek rakibinizi gafil avlayabilirsiniz. Bu haritada keskin nisanci çok işinize yarayacaktır. Yukarı kata çıkarak karşı takımın sahasını gözetleyebilir ya da otoparka inerek geniş bir alanda hakimiyet kurabilirsiniz. Eğer uzun mesafeler konusu ile ilgili başarılıysanız bu haritayı çok beğeneceksiniz…

Uzun koridorlar boyunca çeşit çeşit sandalyelerin arasında bir nevi köşe kapmaca oynamaktır. Bu cümle aslında düğün salonu haritasının özetidir. Lüks bir düğün salonunun tam ortasında rakiplerinizle çarpışırsınız. İki takımın da başladıkları noktalar birbirlerinin tam simetrisidir. Gidebilmek için tam dört farklı seçeneğiniz bulunur. Bu seçeneklerden ilki sağ koridora yönelmektir. Sağ koridorda sizi uzunca bir yol bekler. Genellikle de bu koridorda bir rakibinize rastlarsınız. Yol uzun olduğu için genelde oyuncular koridora yöneldiklerinde nişancı silahlarını kullanırlar. Sol koridora yöneldiğinizde de yaşayacağınız şeyler aynı sağ koridordakiler gibi olacaktır çünkü bu iki koridor birbirinin aynısı olacak şekilde tasarlanmıştır. Tek farkları koridorlarının birinin tam ortasında otoparka açılan bir kapı bulunmasıdır. Üçüncü seçeneğiniz ise otoparka inmektir. Otoparka üç tane giriş noktası vardır. Bu noktalardan birisi demin de söylediğim gibi koridorun orta kapısından girilen noktadır. Diğer noktalar rakiplerin kendi alanlarında bulunur.

.

Düğün Salonu

Otopark nişancıyı iyi kullanabilen oyuncular için çok güzel fırsatlar ortaya çıkarır. Dördüncü yol ise düğün salonunun ortasına doğru ilerlemenizdir. Bunu iki şekilde yapabilirsiniz. Ya yukarıya çıkıp balkondan atağa kalkmalısınız ya da aşağı kapıdan ilerleyerek meydanın tam ortasında gücünüzü göstermelisiniz. Hareket ederken acele etmemenizi tavsiye ederim çünkü rakipleriniz yukarıya çıkar çıkmaz tam görüş hizalarındaki kapıya bomba atarlar. Daha rakiple karşılaşmadan sağlığınızın önemli bir bölümünü kaybedersiniz. Kendinize dikkat ederek ve takım arkadaşlarınızla yardımlaşarak ilerlemelisiniz. Bu tarz haritalarda birlikte hareket etmek yerine tek tek gezen takımlar oldukça zorlanırlar. Bunun sebebi haritanın direkt mücadeleye oldukça açık olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer sabotaj modunda oynuyorsanız bombanın kurulması veya çözülmesi ile ilgili de tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Bombanın kurulması için iki nokta bulunur. Bu noktaların biri otoparkta diğeri ise düğün salonunun meydan yerinde sol alt kapının dibinde bulunur. Eğer bombanın nerede kurulup nerede çözülmesi gerektiğini bilirseniz oyunda daha deneyimli hale gelirsiniz. Daha yüksek skorlara ve daha yüksek oyun keyfine bu şekilde erişebilirsiniz. Umarız bu tavsiyeler sizlere oyun oynarken fayda sağlar. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle, esen kalın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı