OYUN ÇEŞİTLERİ

Kartopu

Kartopu : Kartopu savaşının dost eğlencesi haricinde bir oyun hususu olma ihtimalini düşünmüş müydünüz ? Bu modda, silah bulunmaz. Kullanabildiğiniz tek şey Kartopudur. Kartopunu atarken vakitlamayı ve tarafı iyi ayarlamalısınız. Etrafınıza dikkatlice bakmalı ve rakiplerinizi gözetlemelisiniz. Kartopunun içinden bazı durumlarda silah ya da taş çıkabilir.Bu da sizin atacağınız kartopunun şiddetini arttırmakta bundan dolayı şansınız yükselmektedir. Kışın dost arasında eğlenceli bir etkinlik olan kartopu savaşlarını , evde dilediğiniz vakit yapabilme ihtimaline bu mod yardımıyla erişebilirsiniz.

https://zulaoyunu.com/kibris-aciklari/

Bu hayatta en çok sevdiğimiz aktivitelerden birisi de kar ile oynamaktır. Ülkemizde kış aylarında birçok ilimizde yoğun bir şekilde görülen kar yağışları çocuklar ve gençler için büyük mutluluk kaynağı olmaktadır. Bu mutluluktan yetişkinlerin de faydalandığını söylersek yalan olmaz. Sokaklarda oynamaya alıştığımız kartopu savaşları bizler için bir kış gününü en verimli ve keyifli geçirebilmenin yoludur. Havanın soğuğuna rağmen eldivenlerimizi giyerek sevinçle sokağa fırladığımız günleri hatırladıkça duygulanırız. Arkadaşlarımıza yaptığımız şakalar gelir aklımıza. Onların elleriyle yaptığı kartopundan kaçmak için gösterdiğimiz çabayı anımsar ve tebessüm etmeye başlarız. Hayattaki diğer keyifli anlar gibi bu anları da unutmamışızdır işte. Yine bir kar yağacak. Yine o heyecanlı çocuk elinde eldiveni, başında beresi, boynunda atkısıyla sokağın yolunu tutacaktır. Bu anlattıklarım size çok çocuksu gelmiş olabilir ama bu anları yalnızca çocuklar yaşamıyor. Gençlerin ve yetişkinlerin de aynı heyecanı yaşadıkları gözlerinden okunuyor. Çocukluklarını hatırlamanın buruk ama heyecanlı büyüsüne tutuluyorlar. Kartopu savaşlarının ardından o çocuklar şimdi de kardan adam hazırlığına başlıyorlar. O kardan adam bir süre sonra eriyecek belki ama o çocukların bu anıları zihinlerinden asla erimeyecek.  Bu güzel anılardan bahsetme sebebim kar dediğimizde hepimizin aklına ilk önce bu düşüncelerin gelmesi sebebiyleydi.

Kartopu

Kartopu tüm bu güzelliklerinin yanı sıra, oyunda da kendine yer edinebilmiştir. Bir kartopu silah değildir belki ama bu oyun modunda kartopunun bir etkisi vardır. Normal hayatta da top aslında canımızı az da olsa acıtır. Oyunda bu durumun değişmesinin nedeni kartopunun içerisinde taşların bulunmasıdır. Uzun mesafede kartopunun bir etkisi olmadığını söylemeliyiz çünkü o mesafeye ulaşana kadar kar eriyecektir. Yakın mesafede ise işler değişir çünkü hızı daha fazla olacak ve taşın isabet etme olasılığı artacaktır. Oyundaki en keyifli mod olduğunu düşünüyorum çünkü hem oyun oynuyorsunuz hem de grafikler size o anı yaşatıyor resmen. Sürekli silah ve bıçak görmekten de sizi azat ediyor. Arkadaşlarınızı alıp bu oyun moduna gelmenizi öneririm. Eminim ki büyük zevk alacaksınız. Kartopu tadında başka bir yazıda daha buluşmak dileğiyle…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı