OYUN ÇEŞİTLERİ

Pompalı

Pompalı : Pompalı silah, ateşlenmiş bir mühimmat kovanını çıkarmak ve yeni bir mühimmatı hizaya getirmek amacıyla bir ileri ve geri harekete uygun olan mekanizme ile çalışan silahtır. Yeniden yükleme esnasında tetiğin elden çıkmasını gereksinimi olmadığından kurmalı ve manivelalı silahlardan daha hızlıdır. Internet Kafe  vazgeçilmez haritasıdır. Pompalı silahlar yakın uzaklıkta yüksek isabet prensibine sahip olmasından kullanmasını bilene büyük üstünlük sağlar. Pompalı oyun modu , bilhassa internet kafe gibi dar alanlarda tercih edilen bir oyun modudur. İyi bir silah seçimi ve ilgi sizi oyunda ileriye taşıyacaktır.


Kulağa hoş gelen oyun modlarından birisidir. Göründüğü kadar kolay olduğuna bakmayın. Oyunda pompalı silahları iyi kullanmak istiyorsanız düzgün bir hakimiyet ve iyi görüş açılarına ihtiyacınız var. Nişancı silahlarla benzer özellik gösterirler. Nişancı oyun modunda verdiğimiz detaylar aslında pompalı silahlar için de yer yer geçerlidir. Pompalı silahlar da yüksek isabet oranıyla hedeflerini on ikiden vururlar. Şarjör konusunda sıkıntıları vardır. Bu oyunda az zamanda çok iş prensibine en iyi uyan silah çeşitlerinden biridir hiç şüphesiz. Bu silahlar oyundaki yapıları itibariyle klas görünümlü silahlardır. Rakipler için her zaman çok ciddi bir caydırıcı unsur olmuşlardır.

Demin bu silahın teknik özelliklerinden bahsetmiştik ve nişancı silahlarla arasındaki benzer noktalara kısaca değinmiştik. Teknik detayların yanı sıra bu silahın bir de kullanımı için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Uzak mesafe için etkili bir silah istiyorsanız bu çeşit silahlar sizi bu amaca ulaştıramayacaklar. Ben yakın mesafeciyim diyorsanız yapılabilecek belki de en iyi seçim pompalı silahtır. Oyunda rakiplerinizin bir anda önünde belirebilir ve genellikle tek vuruşla skor elde edersiniz. Fiziksel özelliklerini biraz konuşmak gerekirse tabancalar kadar kısa silahlar değillerdir. Uzun bir boya sahip olan bu silahlar aynı zamanda incedirler. Geniş bir alana yayıldığını pek söyleyemeyiz. Marketten bu silahı dekore etmek için bazı malzemeler alabilirsiniz.

Pompalı

Fiyat konusunu da değerlendirmek istiyorum. Popüler silahlara göre fiyat olarak daha düşük bir noktada durduğunu söyleyebiliriz. Fiziksel özelliklerinin iyi olduğunu yukarıda da belirtmiştik. bu oyun modunda genellikle internet kafe gibi yakın alanlar tercih edilir. bu modun en iyi özelliği kısa sürede çok skor elde edebilmenizi sağlamasıdır. Oyunda ya hemen ölürsünüz ya da hemen skoru kaparsınız. Nemrut gibi bir haritayı ele alalım. Birkaç engel hariç her tarafın tamamıyla açık olması bu oyun modundaki bir oyuncunun isteyebileceği son şeydir. Deminki örneğimizde işte böyle bir detaydan bahsetmiştik. Oyunda sadece iyi bir silaha veya iyi bir teknik beceriye sahip olmak yetmez. Oynadığınız oyun moduna uyumlu bir harita seçmezseniz istediğiniz performansı gösteremezsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı